Ovo je naslov veoma poznate knjige pisca Šekiba Erslana. Knjiga je poznata među svjetskim misliocima, te nema potrebe da se puno opisuje. Ali, ono što sam htio da uradim je da prenesem nekoliko riječi iz ove knjige koje upućuju na velik i visok stepen ovog čovjeka u znanju, razmišljanju, misionarstu i razumjevanju života i savremenih izazova. Šta reći više, knjiga je veoma dobra i poučna.
Author: Emir Šekib Erslan
Jedna od rijetkih knjiga o čišćenju duše shodno izvorima prvih generacija. Materijal ove knjige je sakupljen iz knjiga Ibnul Kajjima, Ibn Redžeba el-Hanbelija i Ebu Hamida el-Gazalije.
Author: Ahmed Ferid
Knjiga obuhvata temu islamske ekonomije te vođenja poslova na zdravim i islamskim temeljima. Tu možete naći podjele direktora, kako savlađivati sami sebe, opis uspješnog posla, sastanci itd.
Author: Grupa daija
Publisher: Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Jedna od boljki naših podneblja jeste upravo zajednički rad na polju daweta jer je nezastupljen, skoro pa u potpunosti. Jedna od knjiga koja podstiče na saradnju i sabiranje snage na jedno mjesto je upravo ova.
Author: Abdulvehab ibn Lutf ed Dejlemi
Reveiwers: Ahmed Džinović
Translators: Emir Demir
Publisher: Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Ljudi mnogo postavljaju pitanja o akidi, posebno u zadnjim danima. Zbog toga vidimo da je odgovarajuće da vam predstavimo ovu knjižicu koja sadrži tematiku islamske akide i vjerovanja. Potreba za njom je izražena u našim krajevima kada znamo da postoji velik broj kuća u kojoj je muž na vjeri a supruga na drugoj.
Author: Grupa daija
Publisher: Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Knjiga u kojoj je Didat prestavio nekoliko dokaza da je Kur'an Allahova sačuvana riječ i da je najveća mudžiza Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.